ULUDAĞ KAYAK MERKEZİ

 
 
BURSA'DA MÜZELER
 
BURSA'DA KÜLTÜR MERKEZLERİ
 
BURSA'DA CAMİ VE TEKKELER
 
BURSA'DA KİLİSELER
 
BURSA'DA SİNAGOGLAR
 
BURSA'DA HANLAR VE ÇARŞILAR
 
BURSA'DA PLAJLAR
 
BURSA'DA KAPLICA VE HAMAMLAR
 
BURSA'DA MESİRE YERLERİ
 
BURSA'DA KALELER VE SURLAR
 
BURSA'DA TÜRBELER
 
CUMALIKIZIK
 
BURSA HAYVANAT BAHÇESİ
 
MUDANYA
 
İZNİK
 
 

 

Uludağa Taksi Dolmuş Uludağa dolmuş minibüs

     Uludağ'a hem karayolu ile hem de teleferik ile ulaşmak mümkündür ve ulaşım açısından sezonun çoğu zamanında uygun koşullara sahiptir.

     Bursa'dan Uludağ'a özelliklede kış aylarında günün her saatinde karadan araç bulmak mümkündür. Şehir merkezinden taksi, dolmuş ve minibüsler hareket eder. Yol kuşullarına da bağlı olarak aşağı yukarı 25-45 dakika gibi bir sürede Uludağ Kayak Merkezi Oteller Bölgesine ulaşabilirsiniz. Bunun yanı sıra hem Türkiye’nin hem Dünya’nın 2014 itibariyle en uzun halatlı yolu Bursa Teleferik hattını da kullanmak isteyebilirsiniz.

Uludağ'a Teleferikle nasıl gidilir?

      * Uludağ'a teleferik ile ulaşmak için ilk durağı olan Teferrüç İstasyonuna gitmeniz gerekir. 2014 yılında yenilenmiş haliyle çok daha modern bir şekilde hizmete başlayan teleferik hattı artık çok daha güvenli ve hızlı bir ulaşım imkanı sunuyor. Üstelik teleferik hattının son durağı Uludağ'ın 2. Otelller bölgesine kadar ulaşabildiği için teleferikle ulaşım artık oldukça cazip bir hale gelmiş durumdadır. Başlama noktası yani Teferrüç istasyonunda, yeni otomasyonla yönlendirilen sistemi, 240 araçlık otoparkı, 70 kişilik şirket ekibinin idari bölümleri, eğlence dükkânları, yürüyen merdiveni, geniş yolcu kabul salonu ile konuklarına profesyonel hizmet sunuyor. Tesisin her iki katını da kapsayan, yerden tavana kadar uzanan camlardan; içerideyken dışarıdaki manzara keyifle izlenebiliyor. Teleferikle Uludağ'a gidecekler için gerekebilecek bazı bilgiler aşağıda verilmiştir. Mutlaka okuyunuz...
     Kredi kartı bütün gişelerde geçerlidir. Bursa Büyükşehir Belediyesine ait olan BUKART e-ulaşım sistemine entegredir, gişelere uğramadan BUKART la turnikelerden geçebilirsiniz.

Uludağ'a Teleferikle Ulaşım


      Teleferik hattında 8 kişilik 77 kabin aktif halde bulunmaktadır. Bu sayı istenildiği takdirde 96 kabine kadar çıkabilmektedir. Sistem yolcu sayısından bağımsız olarak durmaksızın çalışmaktadır. 1 kişi dahi gelse sıra veya kabinin dolmasını beklemeksizin tek başına teleferiğe binebilir. Kabine kesinlikle 8 kişiden fazla kişi bindirilmemektedir. Tüm yolcular konforlu ve dengeli bir seyahat için “oturarak” seyahat etmesi zorunludur. Kayak takımları ve snowboard ile binilebilir. Kabinin dışında 2 kişilik kayak takımı askısı bulunur. Piknik sepeti ve bebek arabasından herhangi bir extra ücret talep edilmemektedir. Bununla birlikte eşya tarifesi yoktur. Bisiklet ücretlidir. Motorlu araçlara izin verilmemektedir. Kedi, köpek ve diğer pet hayvanlar kendi kafesleri içerisinde olmak şartıyla kabul edilir ve herhangi bir ek ücret talep edilmez. *

      Uludağ yolculuğuna kendi özel aracınızla çıkmaya karar verirseniz maceralı geçme ihtimali olan bir yolu tercih etmiş olabilirsiniz. Bu yüzden yol şartlarına karşı tedbirlerinizi almalısınız. Aracınızda çekme halatı, zincir ve takoz mutlaka bulunmalıdır. Ayrıca havanın normalden daha soğuk olacağını da göz önünde bulundurup kışlık bakım yaptırmalı veya soğutma suyunu ve cam suyunuzu kontrol ettirip suyun donmasına karşı önleminizi mutlaka almalısınız.

       Uludağ'a özel aracınız ile gitmeye kararlı iseniz, ve eğer Uludağ'a şehir dışından geliyorsanız hangi yolu izlemeniz konusunda da önerilerimiz olabilir. Şehir merkezine doğudan yaklaşacaksanız, önce Heykel yakınlarında olan Pınarbaşı tarafından Uludağ yoluna girmeniz sizin için daha uygun olacaktır. Eğer Bursa'ya diğer yönlerden yaklaşacaksanız Heykel semtine göre daha batıda olan Çekirge tarafından Uludağ yoluna girmeniz sizin için daha uygun olacaktır.

*Bilgiler Teleferik.com.tr adresinden alınmıştır.


Ana Sayfa  | Hakkında | İletişim |


©2007 Uludagtatili.com